Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł lusterka z luksusowych samochodów

Data publikacji 18.04.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże akcesoriów samochodowych. Łupem podejrzanego padały głównie lusterka z pojazdów różnych marek zaparkowanych na terenie miasta. Funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili zatrzymanemu, co najmniej 18 kradzieży mienia o wartości blisko 35 tys. złotych. Za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec w wyniku pracy operacyjnej wytypowali a następnie zatrzymali młodego mężczyzne podejrzanego o liczne kradzieże mienia. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Wrocławia.

Jak ustalili policjanci, podejrzany działał w okresie od stycznia do kwietnia br. głównie na terenie wrocławskich dzielnic: Grabiszynek i Rakowiec. Jego łupem padały lusterka samochodowe z luksusowych pojazdów różnych marek. Na chwilę obecną na bazie szczegółowej analizy zgromadzonych materiałów dowodowych funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu, co najmniej 18 takich kradzieży mienia o wartości blisko 35 tys. złotych i jedno usiłowanie włamania do samochodu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że skradzione przedmioty sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

19-latek za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów kradzież zagrożona jest karą do 5, natomiast włamanie i kradzież mienia karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony