Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W małopolskim garnizonie ruszają policyjne patrole rowerowe

Data publikacji 18.04.2013

W Krakowie ruszają policyjne patrole rowerowe. Policjanci na rowerach pojawiać będą się m.in., na Bulwarach Wiślanych, w okolicach parków ale także na uliczkach osiedlowych czyli tam, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem. Ubiegłoroczna służba rowerowa sprawdzała się w wielu sytuacjach – policjanci służyli pomocą i informacją krakowianom i turystom, podejmowali także interwencje wobec sprawców przestępstw i wykroczeń oraz zatrzymywali osoby poszukiwane.

Takie patrole są w Krakowie organizowane od 2002 roku. Wtedy to krakowscy policjanci zostali przeszkoleni przez holenderskich funkcjonariuszy i dzięki współpracy z samorządem lokalnym otrzymali rowery wraz z wyposażeniem. Udało się stworzyć profesjonalny zespół policjantów, którzy łącząc pasję ze służbą potrafią umiejętnie wykorzystać rower dbając o bezpieczeństwo Krakowian i turystów.

Obecnie II Komisariat Policji posiada na wyposażeniu kilkanaście rowerów, część z nich została przekazana do użytkowania krakowskiej Straży Miejskiej z którą organizowane są wspólne patrole rowerowe. Wśród policjantów, którzy będą patrolować miasto na rowerze znajdują się osoby z uprawnieniami instruktorów w zakresie szkolenia z technik doskonalenia techniki jazdy i wykorzystywania roweru do osłony i obrony przed atakiem

Patrole rowerowe organizowane są także w innych jednostkach małopolskiej Policji – policjanci na rowerach pojawiają się także na ulicach Nowego Sącza i na pograniczu polsko – słowackim.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony