Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadził po narkotykach i chciał wręczyć łapówkę

Data publikacji 18.04.2013

Policjanci z Lęborka zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierowca prowadził będąc pod działaniem marihuany, a jego pasażer miał przy sobie narkotyki. W chwili ujawnienia narkotyków kierowca usiłował dwukrotnie przekupić policjantów. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnej celi i dzisiaj będą przesłuchiwani. Za popełnione przestępstwa kierowcy może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności, a pasażerowi do 3 lat za kratkami.

Dziś w nocy patrol policjantów z Lęborka zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę opla, którego zachowanie mogło świadczyć, że prowadzi on pojazd pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu wylegitymowany 24-letni kierowca mówił bełkotliwie, jednak alkotest wykazał trzy zera. W pojeździe wyczuwalna była silna woń marihuany i mężczyzna przyznał, że razem ze swoim kolegą, pasażerem opla palił marihuanę. Kierowca chcąc uniknąć konsekwencji swojego czynu zaproponował mundurowym 500 zł łapówki „aby załatwić sprawę”.

Przy 27-letnim koledze kierowcy policjanci znaleźli woreczek z suszem roślinnym, który po badaniu testerem narkotykowym okazał się marihuaną. Gdy policjanci zgłosili stan kierowcy i narkotyki pasażera dyżurnemu, 24-latek ponownie zaproponował łapówkę tym razem podnosząc stawkę do 2000 zł. Policjanci zareagowali odpowiednio do sytuacji i obydwu mężczyzn zatrzymali w policyjnych celach. Krew kierowcy zostanie przebadana w laboratorium w celu potwierdzenia w niej substancji narkotycznych.

Dzisiaj obaj mężczyźni zostaną przesłuchani przez prokuratora. Za usiłowanie przekupienia policjantów oraz prowadzenie pod wpływem środków odurzających grozić może do 8 lat pozbawienia wolności natomiast pasażerowi grozi do 3 lat za kratkami.

(KWP w Gdańsku / mj)

Film Prowadził po narkotykach i chciał wręczyć łapówkę

Opis filmu: narkotyki, marihuana, kierowcy, łapówki, korupcja


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Prowadził po narkotykach i chciał wręczyć łapówkę (format flv - rozmiar 3.2 MB)

Powrót na górę strony