Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 18.04.2013

Gorzowska policja i prokuratura zgromadziły dowody pozwalające na postawienie 39-letniemu Markowi W. zarzutu zabójstwa właściciela warsztatu krawieckiego w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna, podejrzany o pozbawienie życia 76-latka, zatrzymany został przez policjantów w Gdańsku.

Sprawa zabójstwa, do jakiego doszło na początku tego miesiąca w centrum Gorzowa Wlkp., zbulwersowała mieszkańców, powodując jednocześnie duże zainteresowanie mediów. 6 kwietnia zwłoki 76-letniego właściciela zakładu krawieckiego odnalezione zostały w jego warsztacie. Już wstępne czynności wykonane przez prokuratora i grupę dochodzeniowo-śledczą potwierdziły, że starszy mężczyzna został pozbawiony życia przez brutalnie działającego sprawcę. Badanie sekcyjne wykazało rozległe urazy klatki piersiowej i liczne złamania żeber. Ustalenie motywu przestępstwa i wytypowanie kręgu podejrzewanych o jego dokonanie było na tym etapie kluczowym zadaniem śledczych. Chcąc wykonać je właściwie, do śledztwa nadzorowanego przez Prokuratora Okręgowego w Gorzowie Wlkp. włączyli się zarówno policjanci z komendy miejskiej, jak i komendy wojewódzkiej Policji. Udział najbardziej doświadczonych specjalistów stanowił gwarancję rozwiązania tej kryminalnej zagadki.

Kolejne działania pozwoliły potwierdzić, że napad na właściciela warsztatu krawieckiego miał charakter rabunkowy. Policjanci szybko ustalili listę przedmiotów zabranych przez sprawcę. Następnie wytypowano pierwsze osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem. W miarę upływu czasu ich liczba się zmniejszała. 10 kwietnia policjanci odzyskali część zrabowanych przedmiotów. Rzeczy zabrane z warsztatu krawieckiego odnaleziono w jednym z lombardów na terenie województwa lubuskiego. Ostatecznie zebrany materiał dowodowy pozwolił na bezpośrednie poszukiwanie 39-letniego Marka W. – mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego. Zatrzymanie mężczyzny nie było prostym zadaniem. Marek W. poruszał się po kraju, starając często zmieniać miejsce swego pobytu. Z tego powodu do działań poszukiwawczych włączyli się również policjanci z Siedlec, a następnie Gdańska. W tym właśnie mieście, we wtorek 16 kwietnia, doszło ostatecznie do ujęcia Marka W. Mężczyzna został zaskoczony przez policjantów i sprawnie zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia przewieziono go do Gorzowa. W środę 17 kwietnia Prokurator Okręgowy w Gorzowie Wlkp. przedstawił mężczyźnie zarzut dokonania zabójstwa w związku z rozbojem.  Następnego dnia, decyzją sądu, Marek W. został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Podejrzanemu o dokonanie zabójstwa właściciela warsztatu krawieckiego grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Film Zarzuty za dokonanie zabójstwa

Opis filmu: zabójstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zarzuty za dokonanie zabójstwa (format flv - rozmiar 6.29 MB)

Powrót na górę strony