Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa z 2002 roku

Data publikacji 19.04.2013

Policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wraz z prokuraturą rejonową rozwiązali sprawę zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch mężczyzn, do jakich doszło w 2002 roku na warszawskiej Białołęce. Działający w zorganizowanej grupie przestępczej czterej mężczyźni zamierzali podporządkować sobie dilerów narkotykowych z Pragi Północ. Teraz prokurator skierował przeciwko nim do sądu okręgowego akt oskarżenia.

We wrześniu 2002 r. na warszawskiej Białołęce doszło do zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch mężczyzn wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzani w sprawie napastnicy zamierzali podporządkować sobie dilerów rozprowadzających narkotyki na terenie Pragi Północ. W tym czasie śledztwo zostało umorzone ze względu na niewykrycie sprawców.

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ powrócili do sprawy w 2011 roku. Wtedy pojawiły się nowe informacje dotyczące zabójstwa i usiłowania zabójstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, związek ze sprawą mogli mieć Artur Ł., Marek D., Robert P. i Łukasz Sz. wcześniej wchodzący w konflikt z prawem. Na swym koncie mieli przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Podjęte na nowo śledztwo i zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie czterem mężczyznom zarzutów zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch mężczyzn. Wszyscy podejrzani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Prokurator skierował do sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko mężczyznom. Wszystkim grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony