Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu

Data publikacji 19.04.2013

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Grunwald zatrzymali sprawców napadu z bronią na sklep. Jednym ze sprawców był nieletni, który wpadł na pomysł szybkiego zdobycia gotówki.

Do napadu doszło 10 kwietnia br. około godz. 20:30 w sklepie spożywczym przy ul. Jugosłowiańskiej w Poznaniu. Zamaskowany sprawca, wszedł do sklepu i zagroził kasjerce przedmiotem przypominającym broń palną. Celując bronią w jej kierunku zażądał wydania pieniędzy. Kiedy pieniądze otrzymał uciekł ze sklepu. Całe zdarzenie trwało bardzo krótko, bo około 20 sekund.

Wezwani na miejsce policjanci od razu przystąpili do działania. Ustalili wszelkie okoliczności tego napadu, zabezpieczyli ślady oraz przeszukali pobliski teren. Okazało się, że agresor wyczekał momentu, gdy ekspedientka została sama w sklepie i wtedy wszedł do środka. Na miejsce zdarzenia przybył również przewodnik z psem, który złapał trop i doprowadził do bloku położonego blisko miejsca napadu. Jak się później okazało sprawca po zdarzeniu na chwilę schował się w tym właśnie budynku.

Ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawców tego rozboju. Okazało się, że bezpośrednio dokonał go 19-latek z Poznania, który obecnie nie miał stałego miejsca zamieszkania. Jego wspólnikiem był nieletni, który wpadł na pomysł napadu na sklep spożywczy. Policjanci odnaleźli odzież sprawcy, którą miał na sobie w trakcie napadu oraz kominiarkę i broń gazowo-pneumatyczną, a także replikę pistoletu TT, przy pomocy których dokonał napadu. Obydwoje mieli przy sobie pieniądze z napadu, którymi wcześniej się podzielili.

19-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara od 3 do 12 lat więzienia oraz został decyzją Sądu tymczasowo aresztowany. O karze dla nieletniego współsprawcy napadu zadecyduje Sąd dla Nieletnich. W sprawie zatrzymano także nieletniego pasera, u którego znaleziono część przedmiotów pochodzących z przestępstwa. O jego losie również zadecyduje Sąd dla Nieletnich.

(KWP w Poznaniu / pt)

Powrót na górę strony