Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagubione 13-latki szczęśliwie odnalezione

Data publikacji 19.04.2013

Policjanci już chwilę od zgłoszenia odnaleźli dwie dziewczynki, które wybrały się na wycieczkę rowerową, a później nie wiedziały jak wrócić do domów. Dzięki natychmiastowej reakcji nyskich funkcjonariuszy 13- latki zostały odnalezione i przekazane rodzicom.

Wczoraj tuż po godzinie 21:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nysie odebrał telefon od zapłakanej dziewczynki, która - jak ustalił funkcjonariusz - wraz z koleżanką zgubiła się i nie wie jak wrócić do domu. Do poszukiwań zostały zaangażowane trzy patrole nyskich policjantów. W trakcie próby kontaktu z dziewczynką jej telefon nie odpowiadał. Po chwili jednak operator WCPR w Opolu poinformował, że dziewczynka skontaktowała się z nim przez numer alarmowy 112. Po niespełna kilkunastu minutach jeden z patroli odnalazł ją siedzącą na skarpie w rejonie poligonu w Nysie (teren leśny).

Według ustaleń policjantów, dziewczynki wybrały się na wycieczkę rowerową. W pewnym momencie zauważyły, że nagle się ściemniło. Droga powrotna do domu też nie była łatwa. Nie wiedziały, w która stronę mają jechać, by dotrzeć do drogi. Jedna z nich upadła, a druga nie zauważając oddaliła się w kierunku ul. Krasickiego. To właśnie ją pierwszą, zapłakaną, odnaleźli policjanci. W trakcie odwożenia zgłaszającej do domu, napotkali drugą z nieletnich rowerzystek, którą również przekazali rodzicom.

Obu dziewczynkom - oprócz wielkiego strachu jaki im towarzyszył - nic poważnego się nie stało. Odnalezione 13-latki całe i zdrowe trafiły do swoich domów.

(KWP w Opolu / pt)

Powrót na górę strony