Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napady na kobiety

Data publikacji 19.04.2013

Kryminalni z KMP w Lublinie zatrzymali mężczyzn, którzy na ulicy napadali na kobiety zabierając im torebki. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 18 i 27 lat. Policjanci ustalili, że 18-latek pod koniec marca wyszedł z aresztu śledczego, gdzie odbywał karę właśnie za rozboje. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec 27-latka tymczasowy areszt. Za kratami przebywa już 18-latek, którego sąd potraktował w ten sam sposób.

Do zdarzeń polegających na zabieraniu torebek kobietom doszło na początku kwietnia br. Sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie w różnych częściach miasta. Zawsze obecnych było dwóch sprawców, którzy „działali” w godzinach rannych.

Do pierwszego napadu doszło 2 kwietnia na ul. Turystycznej. Sprawcy napadli na idąca chodnikiem kobietę i używając przemocy zabrali jej torebkę. Do kolejnych zdarzeń doszło także na ul. Elektrycznej, Garbarskiej, Lawinowej oraz Lipińskiego. Sposób działania sprawców był podobny. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Na podstawie ustalonych rysopisów i nagrań z monitoringu wytypowali sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 18 i 27 lat. Policjanci ustalili, że 18-latek pod koniec marca wyszedł z aresztu śledczego gdzie odbywał karę właśnie za rozboje.

Młodszy ze sprawców wpadł w ręce policjantów po kilku dniach od zdarzenia, jednak dopiero teraz kryminalni zatrzymali ukrywającego się drugiego napastnika. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec 27-latka tymczasowy areszt. Za kratami przebywa już 18-latek, którego sąd potraktował w ten sam sposób. Sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju i przyznali się do winy. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony