Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za wzorową postawę

Data publikacji 20.04.2013

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – insp. Wojciech Ołdyński, doceniając właściwą postawę i natychmiastową reakcję oraz niezwłoczne podjęcie działań, uroczyście wyróżnił i nagrodził pięciu policjantów z wrocławskiego Komisariatu Wodnego, którzy przeprowadzili akcję ratowniczą przy Jazie Opatowickim i funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego KWP, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę mającego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze - asp. szt. Piotr Maziarz, asp. Paweł Giczewski, mł. asp. Przemysław Kowalski, mł. asp. Krzysztof Senk i st. sierż. Michał Różycki z wrocławskiego Komisariatu Wodnego, 11 kwietnia 2013 r., pełniąc służbę na wodzie przeprowadzili sprawną i skuteczną akcję ratowniczą polegającą na zabezpieczeniu dryfującej z nurtem rzeki, bez jakiejkolwiek kontroli jednostki pływającej, która mogłaby dokonać uszkodzeń obiektów hydrologicznych na terenie miasta, a w konsekwencji doprowadzić do katastrofy. Policjanci mimo wysokiego poziomu wody i silnego nurtu rzeki, narażając własne życie i zdrowie podjęli z brzegu załogę, która opuściła dryfującą jednostkę, a następnie dostali się na częściowo zalewany przez wodę pokład i w trudnych warunkach przeprowadzili działania ratunkowe zakończone bezpiecznym zacumowaniem statku.

Funkcjonariusz – post. Paweł Gabryelski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, 6 kwietnia 2013 r., będąc w czasie wolnym od służby, jadąc drogą krajową nr 94 w kierunku Oławy, zauważył jak kierujący samochodem osobowym marki Peugeot nie trzyma się toru jazdy i jedzie cała szerokością drogi. Powiadomił terenową jednostkę policji i obserwując stwarzające zagrożenie dla innych uczestników ruchu zachowanie kierującego dokonał zatrzymania pojazdu uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Policjant podbiegł do kierowcy wylegitymował się i poprosił, aby nie jechał dalej. Jak się okazało po sprawdzeniu mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu nietrzeźwy kierowca został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, którzy obecnie prowadzą w tej sprawie postępowanie karne.

źródło: KWP Wrocław

Powrót na górę strony