Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw kradli kluczyki, później samochody

Data publikacji 22.04.2013

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wspólnie z policjantami z Żoliborza zatrzymali trzech członków grupy przestępczej kradnącej auta po uprzedniej kradzieży kluczyków. Mężczyźni wpadli w Kobyłce podczas próby przekazania kradzionego samochodu Ford S-max. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

Policjanci z samochodówki wspólnie z funkcjonariuszami z Żoliborza prowadząc działania przeciwko złodziejom samochodowym działającym tzw. metodą „po kluczykach”. Podejrzani wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonych kradli im kluczyki od auta. Następnie posługując się nimi przeszukiwali pobliskie parkingi szukając samochodów reagujących na sygnał z kluczyków, po czym kradli takie auto.

Funkcjonariusze znając kulisy tego procederu podjęli obserwację trzech znanych im złodziei samochodowych. Mężczyźni poruszali się Fordem S-max. Gdy dojechali do podwarszawskiej Kobyłki tam chcieli przekazać forda młodemu mężczyźnie. W tym momencie wszyscy trzej zostali zatrzymani.

Jak się okazało, samochód Ford był wcześniej skradziony na terenie warszawskiej Pragi. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani  mają na swoim koncie co najmniej jeszcze trzy inne kradzieże samochodów. Dwaj z nich usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem czterech pojazdów, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Trzeci z zatrzymanych usłyszał zarzut przyjęcia do ukrycia samochodu ford. Od niego funkcjonariusze na poczet przyszłej kary zabezpieczyli pieniądze w wysokości 4700 zł.

Wszyscy zatrzymani przyznali się do winy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony