Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana uprawa marihuany

Data publikacji 22.04.2013

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z dolnośląskimi kolegami zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Szacuje się, że z zabezpieczonych roślin można by było uzyskać blisko 1,5 kilograma marihuany. W tej sprawie zatrzymany został również 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Zatrzymani mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu  realizując czynności związane z uprawą marihuany na terenie Opolszczyzny ustalili, że jedna z takich upraw znajduje się na terenie województwa dolnośląskiego. Kryminalni nawiązali kontakt z tamtejszymi funkcjonariuszami i 17 kwietnia, wczesnym rankiem, wspólnie z dolnośląskimi kolegami weszli równocześnie do dwóch domów na terenie powiatu oławskiego i brzeskiego.

W pierwszym z nich, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, policjanci ujawnili 24 sztuki krzewów konopi indyjskich, 12 sadzonek oraz sprzęt służący do uprawy konopi (rzadko spotykana metoda hydrouprawy). Kryminalni zatrzymali tam dwóch mężczyzn 26 i 22-latka. W drugim budynku, w trakcie przeszukania pomieszczeń, funkcjonariusze znaleźli część marihuany (40 gramów suszu) pochodzącej z tej plantacji. Zatrzymane zostały dwie osoby 28-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta. Podczas przeszukania obu domów policjantom pomógł pies do wykrywania narkotyków.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26 i 28-latkowi zarzutu nielegalnej uprawy konopi i innych zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze. Natomiast 27-letnia kobieta i 22-latek zostali przesłuchani w charakterze świadka.

(KWP w Opolu / mw)

 

Powrót na górę strony