Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za rozbój z bronią w rękach policjantów

Data publikacji 22.04.2013

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych z KWP w Szczecinie zatrzymali 31-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi za m.in. rozbój z użyciem broni. Mężczyzna wielokrotnie przebywał w zakładach karnych i aresztach śledczych. Teraz z powrotem wraca do wiezienia i grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Arkadiusz G. od wielu lat wchodził w konflikt z prawem. Wielokrotnie notowany był za przestępstwa p-ko życiu i zdrowiu takie jak rozboje, posiadanie narkotyków, groźby karalne. Osiem razy przebywał w izolacji w większości były to krótkoterminowe pobyty w aresztach śledczych ale trzykrotnie przebywał w zakładach karnych odbywając kilkuletnie kary pozbawienia wolności. Ostatni raz odbywał karę więzienia do lipca 2012 roku, wtedy to opuścił Zakład Karny w Goleniowie.

Kilka miesięcy później dopuścił się kolejnego rozboju, wraz z kilkoma innymi sprawcami w tym swoim bratem poszukiwanym Jakubem G. napadli na mieszkańców domu w małej miejscowości w powiecie choszczeńskim, w trakcie którego sprawcy grozili pokrzywdzonym przedmiotem wyglądającym jak broń palna. W związku z tym zdarzeniem we wrześniu 2012 r.  za Arkadiuszem G. zostały wszczęte  poszukiwania przez KPP w Choszcznie. Następnie sprawa została przejęta przez ZPC KWP w Szczecinie i wdrożono procedurę wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania. Policjanci prowadzący sprawę poszukiwawczą ustalili bowiem, że mężczyzną ukrywał się za granicą. Najpierw w Niemczech potem w Danii. Tam jednak złamał prawo i wrócił z powrotem  do kraju gdzie został zatrzymany przez policjantów w Stargardzie Szczecińskim.

31-latek został przetransportowany  do Aresztu Śledczego w Szczecinie. Za przestępstwa, za które był poszukiwany grozi mu do 12 lat więzienia.

( KWP w Szczecinie / pp )

Powrót na górę strony