Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł, bo się nagrał

Data publikacji 22.04.2013

Policjanci z Sokołowa Podlaskiego na podstawie nagrań umieszczonych na portalach internetowych ustalili motocyklistę łamiącego liczne przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna prezentował w Internecie, że potrafi jeździć bardzo szybko bo nawet 260 km/h. Teraz grozi mu wysoka kara grzywny i 36 punktów karnych.

Przed sądem znajdzie finał brawurowa jazda motocyklisty, 29-letniego mieszkańca Sokołowa Podlaskiego. Mężczyzna jeżdżąc motocyklem przekraczał drastycznie prędkość zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Prędkości z jakimi się poruszał sięgały nawet 260 km/h. W miejscach, gdzie znajdowały się znaki ograniczające prędkość do 40 km/h, motocyklista pędził z prędkością 190 km/h.

Motocyklista wpadł w dość nietypowy sposób. Na stronach internetowych zamieszczał filmiki z jazdy motocyklem z dużą prędkością oraz dodatkowo na jednym kole. Na podstawie tych nagrań szybko ustalono nieodpowiedzialnego motocyklistę. Okazuje się, że podobne postępowania prowadzą jeszcze dwie inne jednostki policji województwa mazowieckiego.

Kilkakrotne łamanie przepisów, przekroczenia prędkości i jazda pod prąd skończą się prawdopodobnie bardzo wysoką grzywną. Za wykroczenia, które zostały zarejestrowane, nieodpowiedzialny kierowca może mieć nałożonych 36 punktów karnych.

Wczoraj (21.04) na jednej z ulic w Ciechanowie zginął 22-letni motocyklista. Około 17:45 w rejonie skrzyżowania ulic Narutowicza i Głowackiego młody chłopak kierujący motocyklem Yamaha, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Mimo wysiłków ratowników zmarł na miejscu zdarzenia. Policja ustala okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Rok temu prawie w tym samym miejscu doszło do podobnego zdarzenia z równie tragicznym finałem, wtedy też motocyklista stracił życie.

Nieuwaga, brawura, szybka jazda, brak rozsądku – to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem motocyklistów. Policyjne statystyki mówią same za siebie. W minionym roku na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 129 wypadków z udziałem kierowców jednośladów, w których zginęło 26 osób a 112 zostało rannych. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Najważniejszą dewizą dla nich wszystkich powinno być bezpieczne, a nie jak najszybsze dojechanie do celu.

(KWP w Radomiu / mw)


 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.54 MB)

Powrót na górę strony