Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyroki dla stadionowych chuliganów

Data publikacji 22.04.2013

13 osób zatrzymali policjanci w związku z meczem Legii Warszawa i Pogoni Szczecin. Pięciu kibiców już usłyszało wyroki – zakazy stadionowe i kary grzywny za popełnione wykroczenia. Trzech kolejnych dziś stanie przed śródmiejskim sądem. Cztery osoby odpowiedzą za przestępstwa. Jedna z nich już usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczający rozgrywkę Legii Warszawa z Pogonią Szczecin zatrzymali 13 osób. Wczoraj śródmiejski sąd wydał wyroki dla 4 mężczyzn: zakaz stadionowy na mecze reprezentacji Legii Warszawa i Pogoni Szczecin na 2 lata oraz 800 zł kary grzywny i pokrycie kosztów sądowych.

Takie wyroki usłyszeli: Jakub P. (27 l.) i Mariusz S. (24 l) – kibice Pogoni, którzy przy Kanałku Kusocińskiego rzucali petardami (mężczyźni podczas zatrzymania byli nietrzeźwi - mieli odpowiednio - 1,2 i 0,79 promila); Adam K. (22 l.) – kibic Legii Warszawa, który na Myśliwieckiej, idąc na mecz, rzucił petardą i miał przy sobie kolejną; 27-letni Łukasz R. - kibic Legii Warszawa, który przy Łazienkowskiej rzucił w radiowóz butelką (był nietrzeźwy – 1,7 promila).

2 tys. grzywny ma zapłacić Andrzej C. (26 l.) – kibic Legii. Z kolei ten mężczyzna nie zastosował się do poleceń służb porządkowych na stadionie. Oprócz tego sąd orzekł również zakaz wstępu na mecze Legii i Pogoni na dwa lata.

Dziś przed sądem staną kolejni trzej mężczyźni. Dwaj z nich to kibice Legii Warszawa. Tomasz P. (31 l.) rzucał petardami przy łazienkowskiej, podobnie jak Maciej F. (19 l). Trzeci z mężczyzn to kibic Pogoni Szczecin - 24-letni Kamil B. nie wykonywał poleceń służb porządkowych na stadionie.

Ponadto podczas sprawdzania kibiców policjanci znaleźli u kibica Pogoni Szczecin, 20-letniego Tomasza G., narkotyki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających.

Dzisiaj zarzuty usłyszą trzej kolejni kibice: Kamil K. (29 l.), kibic Legii, odpowie za znieważenie funkcjonariuszy Policji. Za ten czyn grozi do roku pozbawienia wolności; do 3 lat pozbawienia wolności grozi Mateuszowi G. (25 l.), który dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej policjanta (mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu), natomiast kibic Pogoni Szczecin, 25-letni Rafał G., odpowie za złamanie zakazu sądowego wstępu na mecze piłki nożnej. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony