Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni przejęli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 22.04.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy przejęli ponad 1,3 kg narkotyków. 31-latek podejrzany o handel nimi przebywa w policyjnym areszcie w Toruniu. Prokurator zdecyduje o jego dalszym losie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy od kilku tygodni zbierali informacje o mężczyźnie, który handluje narkotykami. Trop prowadził do województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie mieszka, jak się okazało, 31-latek. W niedzielę (21.04) rano policjanci zatrzymali w Toruniu audi, którym mężczyzna podróżował razem z siostrą i znajomą. W samochodzie znaleziono ponad kilogram amfetaminy, z której można przygotować ponad tysiąc działek.

Do działań włączyli się też policjanci z Torunia. W mieszkaniu na Podgórzu, należącym do dziewczyny 31-latka, kryminalni znaleźli kolejne narkotyki: ponad 102 g amfetaminy oraz ponad 250 g marihuany. W mieszkaniu znaleziono też prawie 300 woreczków strunowych, tzw. dilerówek, i dwie elektroniczne wagi, wykorzystywane prawdopodobnie do porcjowania narkotyków. Następnie po przeszukaniu piwnicy kryminalni zabezpieczyli około 80 kg krajanki tytoniowej oraz 39 plastikowych butelek, w których był najprawdopodobniej nielegalny alkohol. Zabezpieczone rzeczy trafiły do policyjnych magazynów.

31-latek usłyszał od policjantów z Torunia zarzuty handlu narkotykami i posiadania ich znacznych ilości. W poczet przyszłych kar od podejrzanego zabezpieczono pieniądze - ponad 6 tys. złotych. Do policyjnego depozytu trafiło również 6 telefonów komórkowych, którymi mógł posługiwać się handlarz. Wkrótce prokurator zdecyduje o jego dalszym losie. W tej chwili mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony