Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łomżyńscy policjanci zabezpieczyli narkotyki

Data publikacji 22.04.2013

Policjanci z Łomży zabezpieczyli w sumie ponad kilogram narkotyków - amfetaminy oraz marihuany. W tej sprawie zatrzymano 23-letniego mężczyznę, którego postępowaniem zajmie się teraz sąd.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łomży ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać w domu znaczne ilości narkotyków. Informacje mundurowych potwierdziły się, gdy w miniony piątek około południa funkcjonariusze sprawdzili lokal, w którym mieszkał 23-latek.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli w sumie ponad kilogram środków odurzających – 920 gramów amfetaminy oraz blisko 130 gramów marihuany. Ujawnili także około 650 złotych, elektroniczną wagę oraz kilkadziesiąt pustych foliowych torebek. Funkcjonariusze ustalili również dane jednego z klientów zatrzymanego mężczyzny, który zeznał, że wielokrotnie kupował u podejrzanego marihuanę.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za posiadanie narkotyków, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku obrotu znacznymi ilościami takich środków sprawca może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony