Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał przez Internet ponad 80 osób

Data publikacji 22.04.2013

Policjanci z Wejherowa wpadli na trop 22-latka, który oszukał kilkadziesiąt osób przez Internet. Sprawca niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za przestępstwo oszustwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

W minionym tygodniu policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy ustalili tożsamość internetowego oszusta. Jak się okazało, 22-letni mieszkaniec powiatu za pośrednictwem portalu internetowego oferował bezpłatnie telefony komórkowe, obuwie oraz sprzęt wędkarski. Osoba zainteresowana posiadaniem danej rzeczy musiała jedynie opłacić koszt przesyłki. Jak się okazało, pomimo wysłania pieniędzy za dostarczenie towaru, ten nigdy nie docierał do odbiorcy – adresata. Funkcjonariusze ustalili, że oszust w ten sposób oszukał ponad 80 osób z całej Polski.

22-latek niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za przestępstwo oszustwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony