Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Listy gratulacyjne od Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 22.04.2013

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński skierował listy gratulacyjne dla policjantów z powiatu świdnickiego, dziękując w ten sposób za wzorową postawę i udzielenie pomocy podczas zimy dwóm potrzebującym jej mężczyznom. Sprawne działanie pozwoliło na uratowanie ludzkiego życia. Listy gratulacyjne, w imieniu Komendanta Głównego Policji, wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu.

Dzisiaj, z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Wojciecha Ołdyńskego, policjanci z Posterunku Policji w Marcinowicach otrzymali listy gratulacyjne od Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego. Komendant główny podziękował za profesjonalizm, sprawne i konsekwentne działanie, które pozwoliło na uratowanie ludzkiego życia.

20 lutego 2013 r. policjanci z Posterunku Policji w Marcinowicach, asp. Piotr Król i st. sierż. Krzysztof Huzar, pełniąc służbę  w patrolu zmotoryzowanym, zauważyli idącego drogą mężczyznę. Noc 20 lutego była wyjątkowo zimna, padał gęsty śnieg, który ograniczał widoczność. Jak się okazało, mężczyzna wracał ze Szwecji - wcześniej podróżował autobusem z Wrocławia, a do miejsca zamieszkania  pozostało mu jeszcze 6 kilometrów. Mężczyzna był wyziębiony i wyczerpany. Policjanci odwieźli go do domu, oddając pod opiekę rodziny.

Podobna sytuacja wydarzyła się 3 marca 2013 r. Tego dnia wyczerpany fizycznie mieszkaniec Chwałkowa wracał do domu. Pomogli mu ci sami policjanci, odwożąc do domu. Mężczyzna skierował na ręce Premiera RP Donalda Tuska podziękowania, podkreślając, iż interwencja policjantów uratowała mu życie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony