Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani za posiadanie środków pirotechnicznych na stadionie

Data publikacji 22.04.2013

Zarzuty posiadania środków pirotechnicznych podczas imprezy masowej usłyszało czterech pseudokibiców zatrzymanych podczas sobotniego meczu przez policjantów z Polkowic. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Teraz sprawcy za naruszenie przepisów odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezy masowe.

Do zdarzenia doszło 20 kwietnia 2013 r. na stadionie miejskim w Polkowicach podczas rozgrywanego meczu II ligi piłki nożnej pomiędzy KS Polkowice a MKS Kluczbork. W trakcie meczu w sektorze przeznaczonym dla klubu kibica KS Polkowice policjanci zauważyli grupę osób, która odpaliła race świetlne. Podczas meczu funkcjonariusze podjęli działania, mające zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników imprezy. Nastepnie, na podstawie dokładnej analizy zaistniałej sytuacji, przy wykorzystaniu monitoringu znajdującego się na obiekcie sportowym, funkcjonariusze zatrzymali czterech sprawców. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. 

Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty posiadania na imprezie masowej środków pirotechnicznych. Dziś pseudokibice zostaną doprowadzeni do sądu, który podejmie dalsze decyzje w stosunku do zatrzymanych. Za naruszenie przepisów odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezy masowe.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony