Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Volkswagen pełen nielegalnych papierosów

Data publikacji 23.04.2013

Ponad 3300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli policjanci w kontrolowanym aucie marki Volkswagen Transporter. Przewożący kontrabandę 47-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego usłyszał zarzut przestępstwa skarbowego. Na poczet grożącej kary policjanci zabezpieczyli jego samochód o wartości 10 tysięcy złotych.

Wczoraj, około 7:30 w Stalowej Woli na ulicy Brandwickiej funkcjonariusze stalowowolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen Transporter. Kierował nim 47-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. W trakcie kontroli pojazdu policjanci znaleźli i zabezpieczyli 3329 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym wyniosła 46.706 złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawili zatrzymanemu zarzut popełnienia przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu i chciał dobrowolnie poddać się karze. Ponadto na poczet  przyszłych kar i grzywien, funkcjonariusze tymczasowo zajęli mienie podejrzanego - samochód o wartości 10 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony