Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napad na kantor

Data publikacji 23.04.2013

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na kantor wymiany walut. Sprawcy przy użyciu młotków oraz atrapy broni próbowali zmusić kasjerkę do wydania pieniędzy. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

18 kwietnia br. oficer dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał informację o napadzie rabunkowym. Jak ustalili funkcjonariusze, pod kantor wymiany walut znajdujący się przy drodze krajowej 94 podjechał samochód typu kombi. Wysiadło z niego dwóch mężczyzn, którzy po wejściu do kantoru wyciągnęli młotki oraz przedmiot przypominający broń palną, po czym grożąc trzymanymi w ręku narzędziami, zażądali wydania pieniędzy. Kiedy kasjerka odmówiła wydania gotówki, zaczęli uderzać młotkiem w kratę zabezpieczającą okienko kasowe oraz kopać w drzwi, aby dostać się do pomieszczenia kasowego. Widząc, że kasjerka włącza alarm, wybiegli z kantoru i odjechali.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Policjanci ze Zgorzelca i Pieńska na podstawie ustalonych rysopisów sprawców rozpoczęli ich poszukiwania. Tego samego dnia na terenie powiatu bolesławieckiego zatrzymali w miejscu zamieszkania pierwszego podejrzanego. Drugi został zatrzymany przez nieumundurowanych policjantów, kiedy jechał samochodem wykorzystanym do napadu w okolicach Chojnowa. W pojeździe policjanci znaleźli m.in. atrapę broni, którym okazał się pistolet... do kleju.

Dwaj zatrzymani mieszkacy powiatu bolesławieckiego w wieku 24 i 31 lat, trafili do policyjnego aresztu. Wobec obu sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają czy mężczyźni mają na swoim koncie inne czyny przestępcze.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony