Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zażądał wydania 70 tys. złotych

Data publikacji 23.04.2013

Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych z Bielan właściciel sklepu nie stracił całego utargu. 21-letni Mateusz C., grożąc nożem, zażądał wydania 70 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju po krótkim pościgu, wcześniej oddając strzały ostrzegawcze. Mężczyzna był już notowany przez policję. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 14.00 właściciel sklepu, niosąc w saszetce utarg, szedł w kierunku swojego samochodu. W pewnym momencie został zaatakowany od tyłu przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca przyłożył pokrzywdzonemu nóż i - grożąc pozbawieniem życia - zażądał wydania utargu. Całą sytuację widzieli kryminalni z Bielan, którzy znaleźli się w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze. Sprawca, widząc funkcjonariuszy, nie reagował na polecenia przez nich wydane i zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali sprawcę rozboju, wcześniej oddając strzały ostrzegawcze.

Mateusz C. trafił do policyjnego aresztu. 20-latek jest doskonale znany policjantom. Jeszcze dziś zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecyduje, czy wobec sprawcy zostanie zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony