Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli blisko 18 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 23.04.2013

Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który przewoził samochodem prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało był kompletnie pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść ponad 200 tysięcy złotych. Z kolei policjanci z Młodzieszyna zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy posiadali prawie 2 tysiące nielegalnych papierosów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, za które odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który kierował autem w stanie nietrzeźwości i przewoził blisko 16 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy.

50-letni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany w jednej z miejscowości na terenie gminy Malczyce. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów swoją niebezpieczną jazdą samochodem. Zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu wprost pod najeżdżające z przeciwka pojazdy i w ostatniej chwili wracał na właściwy unikając zderzenia. Na szczęście nie spowodował żadnego wypadku, ponieważ został w porę zatrzymany przez policjantów.

W chwili zatrzymania powód dziwnego zachowania kierowcy stał się jasny. Wrocławianin był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jeszcze większym zaskoczeniem była zawartość bagażnika jego samochodu, w którym funkcjonariusze ujawnili blisko 16 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby ujawnione papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności celnych i podatkowych wyniosłyby ponad 200 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności związanych z ujawnieniem znacznej ilości wyrobów tytoniowych.

Policjanci z Posterunku w Młodzieszynie zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy posiadali prawie 2 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, teraz odpowiedzą przed sądem.

Młodzieszyńscy policjanci patrolowali teren swojej gminy, gdy przed jednym z barów, na parkingu zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy nissanie. Funkcjonariusze podczas legitymowania obywateli Ukrainy i sprawdzenia auta znaleźli 1960 paczek papierosów różnych marek. Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Wezwana na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła papierosy i wykonywała na miejscu dalsze czynności. Wczoraj obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty, za które odpowiedzą przed sądem.
 

(KWP we Wrocławiu / pt)

***

 

Policjanci z Posterunku w Młodzieszynie zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy posiadali prawie 2 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, teraz odpowiedzą przed sądem.

Młodzieszyńscy policjanci patrolowali teren swojej gminy, gdy przed jednym z barów, na parkingu zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy nissanie. Funkcjonariusze podczas legitymowania obywateli Ukrainy i sprawdzenia auta znaleźli 1960 paczek papierosów różnych marek. Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy. Mężczyźni zostali zatrzymani. Wezwana na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła papierosy i wykonywała na miejscu dalsze czynności. Wczoraj obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty, za które odpowiedzą przed sądem.

(KWP w Radomiu / pt)

Powrót na górę strony