Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało laboratorium produkujące amfetaminę

Data publikacji 23.04.2013

Amfetaminę, prekursory i urządzenia do jej produkcji zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach na jednej z posesji w Kielcach. Do tej sprawy zatrzymali jednego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty produkcji znacznych ilości amfetaminy. Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt tymczasowy.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach już od pewnego czasu pracowali nad sprawą produkcji substancji psychotropowych w okolicach Kielc. Z zebranych materiałów wynikało, że w na terenie woj. świętokrzyskiego działa laboratorium produkujące amfetaminę, która potem trafia do obiegu na terenie całego kraju.

Analiza posiadanych materiałów pozwoliła na wytypowanie posesji, na której mogło znajdować się laboratorium. Po wejściu do budynku funkcjonariusze odkryli linię produkcyjną służącą do produkcji amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli urządzenia, prekursory i substancje chemiczne, które służyły do produkcji, a także kilkadziesiąt sztuk amunicji do broni palnej. Zabezpieczone na miejscu środki i prekursory wskazują na to, iż w laboratorium wyprodukowano bardzo duże ilości amfetaminy.

W związku ze sprawą zatrzymano 45-letniego mieszkańca Kielc, który już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut produkcji znacznych ilości amfetaminy i posiadania amunicji do broni palnej, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Kielcach. Sprawa jest rozwojowa funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Kielcach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.79 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.26 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.15 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.46 MB)

Powrót na górę strony