Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądał zmiany rachunku za prąd. Kiedy nic nie wskórał, zagroził podłożeniem bomby

Data publikacji 23.04.2013

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który żądał anulowania naliczonych kosztów za energię. Kiedy rozmowa nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, poinformował on operatora, że podłoży w Olsztynie bombę. Kilka godzin po zgłoszeniu gróźb kryminalni zatrzymali Marka G. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Zarzut kierowania gróźb podłożenia ładunku wybuchowego pod budynek może skutkować karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odebrał telefon od przedstawiciela firmy energetycznej. Pracownik poinformował, że kilka minut po godzinie 8.00 na firmową linię alarmową zadzwonił mężczyzna z reklamacją faktury.  Klient kwestionował naliczone koszty za energię i żądał anulowania wystawionej faktury. Operator wyjaśnił, że wszystko jest w porządku i nie ma podstaw do takiego postępowania. To najwyraźniej rozwścieczyło mężczyznę, który poinformował, że wobec niepomyślnego dla niego załatwienia sprawy podłoży na terenie Olsztyna bombę.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zastosował wobec zaistniałej sytuacji procedurę taką, jak w przypadkach zagrożenia terrorystycznego. Natychmiast policjanci objęli ochroną wszystkie budynki należące do firmy energetycznej mieszczące się na terenie Olsztyna. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie rozmowy oraz przesłuchali operatora firmy energetycznej. Na podstawie przeprowadzonych analiz oraz ustaleń około godziny 1.00 w nocy na terenie powiatu szczycieńskiego kryminalni zatrzymali 46-letniego Marka G. Mężczyzna był totalnie zaskoczony wizytą nieumundurowanych. Policjanci sprawcę przewieźli do olsztyńskiej komendy. Na miejscu mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wskazał jeszcze około 0,7 promila.

Marek G. resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś sprawca usłyszy zarzut kierowania gróźb podłożenia ładunku wybuchowego pod budynek. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 8.

(KWP Olsztyn / pp)
 

Powrót na górę strony