Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z marihuaną pod Chodzieżą w Wielkopolsce

Czterech mężczyzn z dużą ilością narkotyków zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Do akcji doszło w hotelu, a dwójka podejrzanych próbowała ucieczki. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego od pewnego czasu zbierali informacje o mężczyznach wywodzących się z Chodzieży w Wielkopolsce, którzy w przeszłości byli zamieszani w sprawy narkotykowe. Kilka dni temu zdobyli wiadomość, że podejrzani mogą posiadać dużą ilość narkotyków. O wszystkim zawiadomili prokuraturę i przygotowali akcję, w którą włączono policjantów SPAP KWP w Poznaniu. Policjanci przypuszczali, że podejrzani mogą posiadać broń.

Okazało się, że w miniony czwartek wytypowane osoby zameldowały się w jednym z hoteli w powiecie chodzieskim. Budynek został otoczony, a do akcji wkroczyła policyjna jednostka specjalna. W pokoju hotelowym zatrzymano dwóch podejrzanych. Dwaj inni próbowali ucieczki skacząc z okna na czwartym piętrze, na dach przybudówki. Jeden z nich ukrył się w pokoju hotelowym zajętym przez postronne osoby.

Zatrzymani czterej mężczyźni dobrze byli znani interweniującym policjantom. Mateusz R. (23 l.) z Chodzieży w przeszłości był notowany za sprawę narkotykową. Siedział też rok w więzieniu za rozbój. Hubert H. (27 l.) z Szamocina to recydywista. W więzieniu spędził już sześć lat za narkotyki. Był też notowany za kradzież. Łukasz S. (24 l.) i Maciej P. (35 l.) - obaj z Chodzieży, również byli notowani za przestępstwa kryminalne.

W wynajętym przez podejrzanych pokoju hotelowym policjanci znaleźli ponad 1,8 kg marihuany. Była tam też niewielka ilość amfetaminy rozsypanej na stole, przygotowanej do zażycia i elektroniczna waga. Podczas dalszych przeszukań u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli pistolet.

Oficerowie CBŚ, którzy prowadzą sprawę są przekonani, że narkotyki miały trafić na lokalny rynek na terenie powiatu chodzieskiego.

Wszystkie materiały dowodowe policjanci CBŚ przekazali prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi im za to 10 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury Sąd aresztował wszystkich czterech podejrzanych.

(KWP w Poznaniu / pt)

Powrót na górę strony