Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 150 ton zabezpieczonego mięsa

Data publikacji 23.04.2013

Ponad 150 ton mięsa zabezpieczyli wczoraj policjanci wspólnie ze służbami weterynarii w chłodniach w Tomaszowie Lubelskim. Część z nich nie posiadała oznaczeń producenta, kraju pochodzenia, a także upłynął termin ich przydatności do spożycia. Ponadto właściciel chłodni nie posiadał stosownych zezwoleń na obrót takimi produktami. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

O prowadzeniu nielegalnej działalności gospodarczej na terenie Tomaszowa Lubelskiego, policjantów powiadomił Powiatowy Lekarz Weterynarii. Z zawiadomienia wynikało, że 48-letni mieszkaniec miata trudnił się obrotem produktami pochodzenia zwierzęcego bez wymaganych zezwoleń. W wyniku przeprowadzonej wczoraj kontroli przez służby weterynaryjne na terenie firmy ujawniono w dwóch komorach chłodniczych ponad 150 ton produktów mięsnych. Produkty te częściowo nie posiadały oznaczeń producenta, kraju pochodzenia a także upłynął ich termin przydatności do spożycia.

Zabezpieczana jest dokumentacja dotycząca pochodzenia mięsa oraz trwają czynności zmierzające do ustalenia pochodzenia zabezpieczonego towaru jak też wyjaśnienia wszystkich okoliczności zaistniałego zdarzenia.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony