Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za ponad kilogram narkotyków do aresztu

Data publikacji 23.04.2013

31-latek podejrzany o handel narkotykami, przejętymi przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, trafił do aresztu na 3 miesiące. Ponadto zabezpieczony u niego nielegalny tytoń spowodował uszczuplenie podatku, na szkodę Skarbu Państwa, w wysokości prawie 70 tys. złotych. Do policyjnych magazynów trafiło ponad kilogram narkotyków.

Przypomnijmy: policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy od kilku tygodni zbierali informacje o mężczyźnie, który handluje narkotykami. Trop prowadził do województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie mieszka, jak się okazało, 31-latek. W niedzielę (21.04.2013r.) rano policjanci zatrzymali w Toruniu audi, którym mężczyzna ten podróżował. W samochodzie zabezpieczono ponad kilogram amfetaminy. Do kolejnych działań włączyli się policjanci z Torunia. W mieszkaniu na Podgórzu należącym do partnerki 31-latka kryminalni znaleźli kolejne narkotyki. I tak: ponad 102g amfetaminy i ponad 250g marihuany oraz prawie 300 szt. woreczków strunowych tzw. dilerówek i dwie elektroniczne wagi, wykorzystywane prawdopodobnie do porcjowania narkotyków. Następnie po przeszukaniu piwnicy kryminalni zabezpieczyli około 80 kg krajanki tytoniowej oraz 39 szt. plastikowych butelek, w których był najprawdopodobniej nielegalny alkohol. 31-latek usłyszał od policjantów z Torunia zarzuty handlu narkotykami i posiadania ich znacznych ilości oraz naruszenia przepisów ustawy karno-skarbowej.

W poczet przyszłych kar od podejrzanego zabezpieczono pieniądze: ponad 6000 złotych. Do policyjnego depozytu trafiło również 6 szt. telefonów komórkowych, którymi mógł posługiwać się handlarz. Prokurator wnioskował o jego aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie.

(KWP Bydgoszcz / pp)
 

Powrót na górę strony