Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli marihuanę i zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 23.04.2013

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę, u którego w pomieszczeniu mieszkalnym znajdowało się kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich oraz ziele konopi, z którego można uzyskać ponad 2 tys. porcji narkotyków.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 22 kwietnia 2013 roku w godzinach popołudniowych na terenie Nowej Rudy. Policjanci z wydziału kryminalnego, w wyniku działań operacyjnych,  zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udzielenie w kwietniu 2013 roku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kilku porcji marihuany. Następnie funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczenia mieszkalnego 38-latka znaleźli i zabezpieczyli 38 krzewów konopi indyjskiej oraz ziele konopi, z którego można by uzyskać 2 tys. porcji tego narkotyku. Rośliny znajdowały się w różnym stadium rozwoju i rosły w specjalnie do tego celu przystosowanej szafie. Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli narkotyki.

Obecnie funkcjonariusze ustalają wszelkie okoliczności tej sprawy, a w szczególności źródło pochodzenia środków odurzających oraz to, w jakim celu 38 - latek uprawiał konopie.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony