Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli leki za 164 tysiące złotych

Data publikacji 23.04.2013

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali dwóch dwudziestolatków pod zarzutem kradzieży leków o wartości ponad 160 tysięcy złotych. Lekarstwa do terapii onkologicznej skradziono z samochodu dostawczego zaparkowanego na jednej z ulic.

Złodzieje wykorzystali fakt, że kierowca dostawczego mercedesa nie zamknął auta. Weszli do skrzyni ładunkowej i wynieśli z niej jeden karton. Nie wiedzieli co znajduje się w środku. Po jego otwarciu zobaczyli  lekarstwa. Dokładnie 50 ampułek leku stosowanego w terapii onkologicznej.

W różnych aptekach próbowali ustalić za ile i gdzie mogą je sprzedać. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu pracowali nad sprawą od 10 kwietnia br. Sprawdzali każdą informację i typowali osoby, które mogłyby dopuścić się tej kradzieży.

Grono podejrzewanych stopniowo się zawężało. Wczoraj  śledczy dotarli do informacji, które pozwoliły wytypować sprawców. Dwaj dwudziestolatkowie zostali zatrzymani w swoich domach. Odnaleziono w nich i 9 ampułek skradzionego leku. Obaj młodzieńcy usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży lekarstw o wartości ponad 160 tysięcy złotych. Prokurator zastosował wobec każdego z nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

(KWP w Katowicach / pt)
 

Powrót na górę strony