Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyrektor banku zatrzymany za przywłaszczenie 700 tys. zł jednej z klientek

Data publikacji 24.04.2013

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w Elblągu dyrektora oddziału jednego z banków w Polsce, który jest podejrzany o przywłaszczenie 700 tys. zł z konta klientki. W wyniku zatrzymania mundurowi zabezpieczyli opla insygnię podejrzanego, w którym znaleźli 34 tys. zł, dokumentację bankową oraz sprzęt elektroniczny.

W poniedziałek (22 kwietnia) do policyjnego aresztu trafił 36-letni mężczyzna. Został on zatrzymany w miejscu pracy. Funkcjonariusze ustalili, że jako dyrektor regionalny jednego z banków w Elblągu miał przywłaszczyć pieniądze z konta jednej z klientek. Z ustaleń policjantów wynika, że 36-latek w nielegalny sposób mógł działać od 2010 roku. W tym czasie podejrzany miał wypłacać pieniądze i lokować je na swoich kontach. Należały one do mieszkanki Elbląga i wieloletniej klientki banku, która nie miała świadomości, że była sukcesywnie okradana, ponieważ obsługiwał ją sam podejrzany. Dzięki współpracy z wydziałem kontroli banku, śledczy ustalili, że mogło to być nawet 700 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli opla insignię podejrzanego, w którym znaleźli 34 tys. zł w gotówce, laptopa, aparat cyfrowy i ekskluzywny zegarek o łącznej wartości 130 tys. zł.

Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak sam powiedział, pieniądze wydawał na potrzeby własne i swojej rodziny. 36-latek stwierdził również, że pożyczał je znajomym. Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie co najmniej 700 tys. zł. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Policjanci sprawdzają również, czy 36-latek w ten sam sposób nie przywłaszczył pieniędzy innych klientów banku.

(KWP Olsztyn / tk)

Powrót na górę strony