Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z nowym rekordem 250 kg w wyciskaniu sztangi leżąc

Data publikacji 24.04.2013

Dolnośląski policjant zdobył tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawodnik poprawił dotychczasowy rekord i z wynikiem 250 kg wygrał kategorię 105 kg oraz Open. To już X tytuł Mistrza Polski naszego funkcjonariusza. W jego rękach w chwili obecnej są tytuły Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski Służb Mundurowych.

W zeszłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc (bez koszulek specjalistycznych). Dolnośląską Policję reprezentował sierż. sztab. Andrzej Kocyła – pracujący w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjant po raz X z rzędu obronił tytuł Mistrza Polski z nowym rekordem 250 kg. Drugie miejsce w zawodach zdobył zawodnik z wynikiem 212,5 kg, a trzeci uzyskał 205 kg. Nasz mistrz przystąpił do zawodów bardzo skoncentrowany i rozpoczął je od ciężaru 235 kg. W kolejnym podejściu dołożył parę kilogramów-242,5 kg, by w ostatecznej rozgrywce wycisnąć 250 kg. Dzięki temu Andrzej Kocyła zdobył na jednych zawodach cztery tytuły – najlepszy zawodnik zawodów, najlepszy policjant, najlepszy zawodnik w swojej kategorii wagowej 105 kg oraz w kategorii Open.

Już niedługo przed Andrzejem Kocyłą kolejne wyzwanie. W sierpniu w Irlandii będzie on bronił zdobytego przed rokiem tytułu Mistrza Świata. Życzymy dalszych sukcesów.

(KWP Wrocław / pp)
 

Powrót na górę strony