Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia na A4 ustaleni

Data publikacji 24.04.2013

Policjanci z Leśnicy ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie, do którego doszło na stacji paliw przy autostradzie A4. Zatrzymani to obywatele Rumunii. Mężczyźni muszą liczyć się z karą do 3 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego roku na stacji paliw przy autostradzie A4 doszło do pobicia. Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że przed południem do trójki sprzedających legalnie płyty młodych ludzi podeszło kilka osób. Na początku zaczęły one wyrażać niezadowolenie z powodu obecności handlujących na terenie stacji benzynowej, używając przy tym słów wulgarnych, następnie zagrozili im pobiciem, jeżeli nie opuszczą parkingu. Dwaj 21-latkowie i 28-latek nie reagując na groźby mężczyzn pozostali na miejscu. Po chwili napastnicy pobili pokrzywdzonych i odjechali samochodem. Poszkodowani mieszkańcy województwa świętokrzyskiego nie odnieśli poważnych obrażeń ciała, jednak postanowili zgłosić zdarzenie na policję.

Prowadzone w tej sprawie dochodzenie pozwoliło na ustalenie sprawców pobicia. W miniony piątek (19 kwietnia 2013 roku) policjanci z Leśnicy zatrzymali 39-letniego obywatela Rumunii. Już na drugi dzień dzięki wspólnym ustaleniom i współpracy z funkcjonariuszami małopolskiej Policji zostali zatrzymani trzej kolejni mężczyźni w wieku 21, 29 i 34 lat również obywatele Rumunii.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie całej czwórce zarzutu pobicia, do którego się przyznali. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP Opole / pp)

 

Powrót na górę strony