Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Lipna– mistrzem Polski w karate kyokushin

Data publikacji 24.04.2013

W Międzyzdrojach, w sobotę 22 kwietnia tego roku, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Polskiej Federacji Karate Kyokushin. Wśród zawodników z 21 ośrodków z całej Polski wystartował także, policjant z komendy powiatowej w Lipnie sierż. szt. Dawid Falkowski. Funkcjonariusz wywalczył złoty medal w kumite w wadze 90 kg. W marcu tego roku był także bezkonkurencyjny na Mistrzostwach Polski Północnej w Kaliszu Pomorskim.

Sierż. szt. Dawid Falkowski służy w Policji od 2004 roku, a od kilku lat pracuje w Wydziale Kryminalnym KPP w Lipnie. Karate uprawie od 1995 roku w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin, trenuje pod okiem senseia Artura Wilento. Z sentymentem wspomina swój pierwszy sukces na Mistrzostwach Polski w karate, 11 lat temu,  gdzie będąc juniorem wystąpił w grupie seniorów i wywalczył tytuł wicemistrza w kumite do75 kg. Obecnie posiada brązowy pas 2 kyu.

Mistrz Dawid Falkowski to na co dzień lubiany kolega, skromny człowiek, który nie lubi się chwalić swoimi umiejętnościami i sukcesami. Jest zdeterminowany i konsekwentny w tym co robi. Zamiłowanie i pasję do sportu, pomimo wielu wyrzeczeń, z powodzeniem potrafi łączyć zarówno z życiem prywatnym, jak i zawodowym. Chciałby mieć tylko więcej czasu dla swego ukochanego synka, który z zaciekawieniem podgląda treningi taty i zasypuje go pytaniami. Zdążył także skończyć studia cywilne i obecnie jest studentem zaocznym WSPol w Szczytnie.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy kolejnych sukcesów. 

(KWP Bydgoszcz / pp)

Powrót na górę strony