Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu na bank

Data publikacji 25.04.2013

Wczoraj na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował wobec sprawcy napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia na oddział banku w Żyrardowie tymczasowy areszt na 3 miesiące. Żyrardowscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę w poniedziałek nad ranem.

W poniedziałek rano policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Żyrardowa, który jest podejrzewany o dokonanie napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia na oddział jednego z banków. Mimo że od zdarzenia minął niemal rok, sprawa pozostawała w ścisłym zainteresowaniu policjantów co skutkowało zatrzymaniem sprawcy.

Do napadu doszło na początku lipca ubiegłego roku, kiedy to do oddziału banku na terenie Żyrardowa wszedł młody mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy, grożąc przy tym niebezpiecznym narzędziem. Zastraszona i przerażona całą sytuacją pracownica została zmuszona do wydania napastnikowi kilku tysięcy złotych. To jednak młodemu przestępcy nie wystarczyło, bo niespełna trzy tygodnie później w tym samym miejscu usiłował dokonać kolejnego rabunku. Jednak tym razem już mu się to nie udało.

W środę na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował wobec sprawcy napadu środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione czyny grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)
 
 

Powrót na górę strony