Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za rozbój i kradzież rozbójniczą

Data publikacji 25.04.2013

Dzielnicowi z Komisariatu Szczecin Śródmieście zatrzymali 40-latka, który zaatakował ekspedientkę w sklepie spożywczym. Mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą, zmuszanie do określonego zachowania, jak również groźby karalne. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. To już drugi aresztowany w ciągu minionego tygodnia. Kilka dni temu do aresztu trafili również sprawcy, którzy napadli na 36-letniego mieszkańca Niemiec.

Czynności śledcze w obu sprawach wykonują funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście. Do pierwszego zdarzenia doszło tydzień temu. Wtedy dwóch mężczyzn w wieku 32 i 28 lat zaatakowało w bramie mężczyznę pochodzącego z Rosji, ale na stałe zamieszkującego w Niemczech. Pokrzywdzony z dwoma nowo poznanym mężczyznami pił alkohol w bramie, jednak gdy chciał się oddalić został zaatakowany i okradziony. Łupem napastników padło kilka tysięcy złotych oraz telefon komórkowy. Gdy tylko o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci za sprawcami zostały wszczęte poszukiwania. Kilkanaście minut później mężczyźni zostali zatrzymani, znaleziono przy nich telefon komórkowy i część pieniędzy.

Policjanci z komisariatu Szczecin Śródmieście zebrali w sprawie materiał dowodowy, na podstawie którego sąd zastosował wobec sprawców tymczasowe trzymiesięczne areszty.

Do drugiego zdarzenia doszło w poniedziałek. Wtedy to zawiadomieni o awanturze dzielnicowi  z KP Szczecin Śródmieście pojechali do jednego ze sklepów spożywczych na Pomorzanach. Tam z relacji pokrzywdzonych dowiedzieli się że 40-letni mężczyzna od dwóch dni nachodzi pracowników, dokonuje drobnych kradzieży i grozi personelowi i właścicielowi.

Po przyjęciu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz przesłuchaniu świadków okazało się, że 40-latek bez stałego miejsca zamieszkania odpowiedzialny jest za kradzież rozbójniczą, zmuszanie do określonego zachowania i groźby karalne. Mężczyzna był już uprzednio karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz odbywał karę pozbawienia wolności za drobne kradzieże. Wczoraj sprawa z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania trafiła do sądu. Tam po zapoznaniu ze zebranym materiałem dowodowym zapadła decyzja o aresztowaniu podejrzanego na dwa miesiące.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony