Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty i areszt za kradzieże na terenie Niemiec

Data publikacji 25.04.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kierowanie zorganizowana grupą przestępczą, trudniącą się włamaniami i kradzieżami sprzętu budowlanego i pojazdów z terenu Niemiec. Działalność grupy spowodowała straty około 1,2 mln euro. Zatrzymani członkowie grupy przestępczej legitymują się przynależnością do klubu motocyklowego „Hells Angels”.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, w ramach kolejnej realizacji sprawy, dokonali zatrzymania dwóch mieszkańców Lubska w woj. lubuskim, podejrzanych o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się włamaniami oraz kradzieżami sprzętu budowlanego i samochodów o znacznej wartości. Pojazdy oraz sprzęt kradzione były głównie na terenie Niemiec, a ich zbyt i legalizacja odbywał się na terenie Polski. Jak wyliczono, działalność grupy doprowadziła do powstania strat w wysokości około 1,200 000 Euro. Do tej pory zatrzymano 6 członków grupy. W czterech przypadkach sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obecnie w oparciu o współpracę międzynarodową trwają czynności, których celem jest ustalenia kolejnych członków grupy przestępczej, trudniących się „zawodowo” kradzieżami i sprzedażą przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

Ustalono ponadto, iż aresztowani mężczyźni są członkami jednego z największych klubów motocyklowych na świecie „Hells Angles”. W przeszłości osoby związane z tym środowiskiem były oskarżane o szereg różnego rodzaju przestępstw. W przypadku osób zatrzymanych przez CBŚ trwają czynności mające na celu zbadanie czy przynależność do klubu miała związek z prowadzeniem działalności przestępczej.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony