Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Sącz – zatrzymani narkotykowi handlarze

Data publikacji 25.04.2013

Policjanci z Nowego Sącza rozbili grupę handlarzy narkotyków działających na terenie powiatu sądeckiego. Zatrzymano 11 osób. Policjanci szacują że przestępcy mogli wprowadzić na czarny rynek kilka kilogramów narkotyków.

Od pewnego czasu sądeccy policjanci rozpracowywali grupę handlującą na tym terenie  narkotykami, głównie amfetaminą i marihuaną. Dzisiaj, rano  funkcjonariusze  wraz  policyjnymi antyterrorystami z KWP  weszli równocześnie do kilkunastu mieszkań w Nowym Sączu oraz miejscowościach przyległych . Zostało zatrzymanych 11 mężczyzn w wieku od 20 do 27 lat.

Wszyscy  usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu, udzielania, nakłaniania i ułatwiania użycia substancji psychotropowych,  w celu uzyskania korzyści majątkowych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. W stosunku  do 6 z podejrzanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres od dwóch do trzech miesięcy. Policjanci zabezpieczyli  mienie na kwotę ponad 5000 złotych

Łącznie grupa zatrzymanych wprowadziła na rynek ponad 4 kilogramy środków odurzających o czarnorynkowej wartości 270 tys. złotych. Policjanci prowadzący śledztwo ustalają źródło pochodzenia narkotyków oraz krąg odbiorców.  Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego przewidywane są kolejne zatrzymania.
 

Powrót na górę strony