Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej paliwa zatrzymany

Data publikacji 25.04.2013

Policjanci z Łasku zatrzymali 36-letniego łodzianina, który kradł paliwo ze stacji benzynowych na terenie różnych powiatów województwa łódzkiego. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie co najmniej 130 kradzieży, a cały proceder trwał od 2009 roku.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego łaskiej komendy od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży paliwa z jeden ze stacji.  Dzięki wnikliwie przeprowadzonej  analizie nagrań monitoringu wykryto sprawcę kradzieży paliwa. Stróże prawa ustalili, że złodziejem jest 36-letni mieszkaniec Łodzi.

23 kwietnia 2013 roku, wczesnym rankiem, łascy policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę w kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej. Z policyjnych informacji wynikało, że złodziej od 2009 roku do marca 2013 roku  dopuścił się co najmniej 130 kradzieży paliwa. Jak się okazało, okradał stacje paliw różnych koncernów na terenie różnych powiatów województwa łódzkiego. Sprawca działał zawsze w podobny sposób. Przed wjazdem na stację benzynową zakładał kradzione wcześniej na łódzkich osiedlach tablice rejestracyjne. Następnie podjeżdżał pod dystrybutor, tankował do pełna i bez płacenia odjeżdżał. Jednorazowo straty szacowano na kilkaset złotych. Łodzianin poruszał się kilkoma samochodami,  m.in. hondą, fordem i mitsubishi. Z reguły pożyczał auta od rodziny lub znajomych.

36-latek był już wcześniej notowany za konflikty z prawem, a za popełnione na terenie województwa łódzkiego przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Policjanci cały czas docierają do kolejnych pokrzywdzonych w tej sprawie i szacują wartość poniesionych strat.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony