Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 3800 porcji marihuany oraz broń gazową

Data publikacji 26.04.2013

Oleśniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania funkcjonariusze w garażu ujawnili i zabezpieczyli m. in. marihuanę, z której, jak wynika z szacunków, można by było uzyskać 3800 porcji narkotyku.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy ustalili i zatrzymali 34 - letniego oleśniczanina podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podczas przeszukania garażu mężczyzny, policjanci znaleźli cztery foliowe worki z suszem roślinnym. Przeprowadzona analiza wykazała, że jest to marihuana, z której, według sacunków, można by było uzyskać ponad 3800 porcji handlowych tego narkotyku.

Podczas realizowanych w tej sprawie przeszukań policjanci znaleźli ponadto broń gazową oraz ostrą amunicję, na którą zatrzymany nie posiadał pozwolenia. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające.

Za posiadanie narkotyków grozi kara od 3 do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą od 8 do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony