Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

34-latek w ciężkim stanie w szpitalu – zatrzymani dwaj sprawcy

Wczoraj rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim został powiadomiony przez pracownika miejscowego szpitala, że na oddział tej placówki dowieziony został 34-letni mężczyzna. Jak się okazało, posiadał on liczne obrażenia głowy i twarzy. Jego stan wstępnie oceniono jako zagrażający życiu. W tej sprawie ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch 19-latków, podejrzewanych o spowodowanie u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia.

W piątek rano pracownik szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformował, że na oddział tej placówki przyjęto 34-letniego mężczyznę z poważnymi obrażeniami głowy i twarzy. Jak wstępnie ustalili policjanci, jeszcze tego samego dnia, w nocy, pokrzywdzony przechodził obok jednego z budynków w Ostrowcu. Przed budynkiem znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. W pewnym momencie pomiędzy nimi a 34-latkiem doszło do utarczki słownej. 34-latek został kilkakrotnie uderzony, w wyniku czego doznał poważnych obrażeń ciała. Pogotowie powiadomiła kobieta, która - przechodząc - zauważyła leżącego pokrzywdzonego obok wejścia do budynku, gdzie doszło do zdarzenia. Mężczyzna w ciężkim stanie przewieziony został do szpitala.

Niezwłocznie po tym, jak informacja o zdarzeniu dotarła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch 19-latków, mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu. W chwili zatrzymania osoby były trzeźwe. Obaj trafili do policyjnej celi.

Dzisiaj będą składać szczegółowe wyjaśnienia. Za to przestępstwo sprawcy mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony