Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa służb mundurowych w pływaniu

Data publikacji 28.04.2013

Łukasz Pańczyszyn z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie okazał się najszybszym policjantem w czasie II Otwartych Mistrzostw Policji i Służb Mundurowych w Pływaniu, które odbyły się w Radomiu. Bezkonkurencyjna w sztafecie okazała się drużyna wystawiona przez łódzki SPAP. Puchary zwycięzcom wręczał m.in. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji - mł. insp. Rafał Batkowski, który był jednym z patronów zawodów.

Radomska impreza na stałe wpisała się w kalendarz zawodów sportowych, w których starują funkcjonariusze różnych służb mundurowych z całego kraju. Zainteresowanie tegorocznymi zawodami dorównało ubiegłorocznemu i przebiło je o kilka zgłoszeń więcej. Wśród ponad 80 startujących w zawodach znaleźli się w tym roku policjanci i pracownicy cywilni z: Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, KP 1 w Radomiu, KWP w Lublinie, KWP w Krakowie, KWP we Wrocławiu, KMP w Gdyni, KMP w Koszalinie, KSP w Warszawie, KPP w Oławie, KPP w Strzelcach Opolskich i łódzkiego SPAP-u, a także strażacy z: KP PSP w Piasecznie, KP PSP w Brzesku, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, KM PSP w Łodzi, KW PSP w Rzeszowie, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie i Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku, a także żołnierze z Jednostki Wojskowej 4938 z Radomia.

Zawodnicy wystartowali w kilku konkurencjach. Między innymi w 50 metrach stylem motylkowym, 50 metrach stylem klasycznym, 100 metrach stylem grzbietowym, 400 metrach stylem dowolnym i sztafecie 4 x 50 metrów. Po zaciętej walce sztafetę wygrała drużyna łódzkiego SPAP-u, która pokonała drużynę ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a miejsce trzecie zajęli strażacy z PSP w Łodzi. Najszybszym policjantem okazał się Łukasz Pańczyszyn z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami sprawowali: Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. RafałBatkowski, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego Rafał Kruk oraz Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale SG Robert Lis.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony