Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla nożownika

Data publikacji 28.04.2013

Decyzją cieszyńskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 52-letni bezdomny, który ugodził nożem 42-letniego mężczyznę. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w czwartek około 22.00 na terenie dworca kolejowego w Zebrzydowicach. Oficer dyżurny zebrzydowickiego komisariatu przyjął zgłoszenie dotyczące zranienia nożem 42-letniego mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierował policjantów prewencji, którzy zatrzymali 52-letniego sprawcę.

Z ustaleń śledczych wynika, że do napadu doszło w chwili, gdy poszkodowany wszedł do poczekalni dworca kolejowego. Pomiędzy dwoma bezdomnymi mężczyznami miało dojść do sprzeczki. Agresor krzyczał do 42-latka, że ten nie ma wstępu na teren dworca. Wówczas 54-letni mężczyzna zaatakował go nożem, zadając mu głęboką ranę w okolicach tułowia. Rannemu pomógł inny mężczyzna, który był świadkiem całego zdarzenia. Rzucił się na napastnika i wytrącił mu z dłoni nóż. Pracownik ochrony obiektu słysząc hałas wszedł do hali dworca sprawdzić, co się dzieje. On także pospieszył rannemu z pomocą, a następnie powiadomił policję i pogotowie ratunkowe.

Policjanci z pobliskiego komisariatu zatrzymali nożownika. Ciężko ranny 42-latek trafił do szpitala. Zatrzymanemu 52-latkowi prokurator postawił zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony