Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za ograbianie nagrobków

Data publikacji 29.04.2013

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch sprawców szeregu kradzieży metalowych elementów z nagrobków na terenie miejskiego cmentarza. Zatrzymani przyznali się do winy. Teraz 30- i 36-latek za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze białostockiej Policji zatrzymali dwóch sprawców ograbienia kilkudziesięciu nagrobków na miejskim cmentarzu. Jeden z mężczyzn zatrzymany został zaraz po tym, jak wyszedł z aresztu śledczego, gdzie odbywał kilkunastodniową karę pozbawienia wolności za niezapłacone mandaty. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 30- i 36-letni białostoczanie w ciągu roku swojej działalności dokonali szeregu kradzieży miedzianych elementów z nagrobków miejskiego cmentarza. Mężczyźni ograbili co najmniej 30 grobów z metalowych krzyży i figurek, powodując tym samym straty w wysokości blisko 6,5 tys. zł.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 30-latkowi przedstawiono 30 zarzutów, natomiast 36-latkowi - 27 zarzutów dotyczących popełnionych przez nich przestępstw. Zatrzymani sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji oraz poręczeń majątkowych. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.


(KWP Białystok / tk)

Powrót na górę strony