Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 19 - latki podejrzanej o zabójstwo

Data publikacji 29.04.2013

Zarzut zabójstwa mieszkańca Rzeszowa usłyszała młoda kobieta zatrzymana przez podkarpackich policjantów. Do zdarzenia doszło na ogródkach działkowych, gdzie 19-latka wspólnie ze znajomymi spożywała alkohol. Jeden z nich, 32-latek, zginął zaatakowany przez nastolatkę metalowym prętem w głowę. Na wniosek prokuratora prokuratora prowadzącego w sprawie śledztwo, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt na trzy miesiące.

W czwartek przed północą policjanci interweniowali na terenie ogródków działkowych przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie. Na miejscu zastali dwie kobiety w wieku 19 i 17 lat oraz 24-latka. Wskazali oni leżącego pomiędzy altankami mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy. Obecny na miejscu lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził jego zgon.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pod nadzorem prokuratora z udziałem lekarza biegłego, grupa dochodzeniowo - śledcza przeprowadziła oględziny. Okazało się, że mężczyzna wraz z trójką znajomych spożywali alkohol. W trakcie tej imprezy został uderzony metalowym przedmiotem, co spowodowało poważne obrażenia głowy.

Do wyjaśnienia sprawy policjanci zatrzymali wszystkich uczestników zdarzenia. Ustalili, że to 19-latka zaatakowała mężczyznę z powodu jego zachowania wobec młodszej kobiety. Młoda kobieta kilkukrotnie uderzyła 32-latka metalowym prętem w głowę. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że mężczyzna zmarł.

Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie potwierdzono przebieg zdarzenia. 19-latka usłyszała zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora prowadzącego w sprawie śledztwo, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt na trzy miesiące.

W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony