Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech osób aresztowany

Data publikacji 29.04.2013

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności może grozić 27-letniemu mieszkańcowi Olsztyna za usiłowanie zabójstwa trzech osób. Mężczyzna zadał kilkanaście ciosów maczetą swojej byłej dziewczynie, jej chłopakowi oraz jego bratu. Prawdopodobnym motywem zachowania sprawcy był zawód miłosny. Mężczyzną nie potrafił pogodzić się z faktem, że jego dziewczyna go zostawiła. Po zdarzeniu Michał K. uciekł do rodziny mieszkającej na Dolnym Śląsku. Tam zatrzymali go policjanci. Decyzją sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w sobotę 20 kwietnia br. na boisku szkolnym przy ulicy Małków w Olsztynie. Do grupy osób podszedł znany im mężczyzna, który trzymał w ręku maczetę o długości 34 cm. W pewnym momencie sprawca zaczął wymachiwać narzędziem - zadał kilkanaście ciosów swojej byłej dziewczynie, jej chłopakowi oraz jego bratu. Sprawca zadał kilkanaście ciosów pokrzywdzonym, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Po chwili na miejscu byli policjanci oraz karetka pogotowia. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala, gdzie lekarz dyżurny pozostawił całą trójkę na obserwacji. Okazało się, że 18-letnia dziewczyna doznała rany ciętej na łuku brwiowym, barku i okolicy łopatkowej. Jej 20-letni chłopak pozostał w szpitalu z rozległą raną przedramienia ze złamaniem kości łokciowej, raną ciętą okolicy skroniowej. Brat 20-latka doznał rany ciętej ręki ze złamaniem palca i uszkodzeniem ścięgien palca.

Policjanci przeprowadzili na miejscu oględziny, zabezpieczyli ślady oraz maczetę, przesłuchali świadków oraz pokrzywdzonych, zabezpieczyli szkolny monitoring. Funkcjonariusze wykonali także szereg działań operacyjnych, które doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu podejrzanego.

25 kwietnia br. w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego 27-letniego Michała K. Jak się okazało, mężczyzna schronił się u swojej rodziny.

W piątek 27-latek został przesłuchany w prokuraturze w Olsztynie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa trzech osób. Prawdopodobnym motywem zachowania 27-latka, był zawód miłosny. Mężczyzna nie potrafił pogodzić się z myślą, że jego dziewczyna go zostawiła. Tego samego dnia sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu Michała K. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w Zakładzie Karnym w Barczewie.

Kodeks karny za usiłowanie zabójstwa przewiduję karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony