Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ekstremalne biegi to jej specjalność

Data publikacji 29.04.2013

Złotoryjska policjantka - Anna Ficner, oprócz dobrych wyników w służbie może zaimponować również dorobkiem nagród, które zdobyła w różnego rodzaju biegach. Dwa tygodnie temu została mistrzynią X Wiosennego Biegu Przełajowego Służb Mundurowych w Katowicach.

28-letnia funkcjonariuszka od lat zdobywa nagrody w prestiżowych biegach. 12 lat temu zaczynała od dystansu 800 metrów, ale teraz staje na podium w każdym znaczącym biegu - nie tylko służb mundurowych. Przez trzy lata z rzędu wygrywała ekstremalnie ciężki Bieg Katorżnika w Lublińcu, w Biegu na Szczyt Rondo I (bieg po schodach) w zeszłym roku była pierwsza. Wczoraj natomiast ukończyła jako pierwsza głogowski Cross Straceńców na dystansie 11 kilometrów. W organizowanym od trzech lat Biegu Wygasłych Wulkanów nikt jej nie dorównuje. Ania jest również Mistrzynią Europy w biegu po schodach. Specjalnością policjantki stały się biegi ekstremalne o dużym stopniu trudności.

Wczorajszy bieg nie przeszkodził jej w dzisiejszym pełnieniu służby. Ania trenuje 7 razy w tygodniu. Czasem jest tak, że po nocce przebiera się w dres i „pochłania kilometry” – przygotowując się do kolejnego biegu. Swoją pasję doskonale godzi z obowiązkami służbowymi.

(KWP Wrocław / tk)
 

Powrót na górę strony