Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli prawie 4 tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 29.04.2013

Policjanci z Wałbrzycha i strażnicy graniczni zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się nielegalnie produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi na szeroką skalę. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 4 tony krajanki tytoniowej. Szacunkowa wartośc strat za jakie narażony został Skarb Państwa oszacowano na ponad 2 miliony złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Izby Celnej przeszukali na terenie miasta nieruchomość, która, jak się okazało, spełniała rolę potężnego magazynu do produkcji nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców Wałbrzycha w wieku 35 i 38 lat. Czynności te związane były z prowadzoną od blisko miesiąca sprawą dotyczącą handlu na szeroką skalę wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu prawie 4 tony krajanki tytoniowej. Ponadto zabezpieczyli 200 sztuk papierosów, maszynę do cięcia liści tytoniu o wartości 30 tysięcy złotych, 100 litrów olejków zapachowych służących do nasączania, dwie suszarki tzw. nagrzewnice oraz wagę elektroniczną. Jak ustalili funkcjonariusze, na skutek przestępczej działalności dwóch zatrzymanych, straty z tytułu nieopłaconych podatków na jakie mógł zostać narażony Skarb Państwa, sięgają ponad 2 miliony złotych.

Obaj mieszkańcy Wałbrzycha przyznali się do zarzucanych im czynów. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz poręczenia majątkowe w wysokości 4 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony