Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja - zabezpieczono blisko 6,5 kg narkotyków

Data publikacji 29.04.2013

Policjanci z Torunia w jednym z domów zlikwidowali plantację konopi. Nielegalna uprawa znajdowała się w piwnicy budynku a doglądał ją 52-letni mieszkaniec Kaszczorka. Zabezpieczono w sumie 6,5 kg kwiatostanów, a czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających oszacowano na niemalże 200 tys.zł. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z toruńskiej komendy podczas przeszukania jednego z domów znajdujących się przy ul. Gościnnej, zlikwidowali znajdującą się tam plantację marihuany. Podczas przeszukania w piwnicy funkcjonariusze zabezpieczyli 72 krzaki konopi oraz specjalny sprzęt ułatwiający ich uprawę. W kolejnym pomieszczeniu, tzw. suszarni, znajdowało się prawie 600 g już wysuszonych roślin. Łączna waga zabezpieczonych kwiatostanów to prawie 6,5 kilograma. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków soszacowano na niemalże 200 tys. złotych.

W tej sprawie zatrzymany został 52-letni mężczyzna, który wynajmował dom przy ul. Gościnnej. Po ogłoszeniu zarzutu i przyjęciu wyjaśnień od podejrzanego prokurator złożył wniosek do sądu o aresztowanie zatrzymanego. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zebranymi przez śledczych aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

52-latek był już w przeszłości notowany za przemyt znacznych ilości narkotyków. Teraz może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Zlikwidowana plantacja - zabezpieczono blisko 6,5 kg narkotyków

Opis filmu: plantacja, konopie, narkotyki

Pobierz plik Zlikwidowana plantacja - zabezpieczono blisko 6,5 kg narkotyków (format mp4 - rozmiar 7.07 MB)

Powrót na górę strony