Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V Marszobieg Prewencji Policji

Data publikacji 29.04.2013

25 kwietnia odbył się V Marszobieg Prewencji Policji o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. 78 zawodników rywalizowało na liczącej prawie 10 kilometrów trasie wytyczonej malowniczą doliną Warty. Zwyciężył post. Dawid Szewczyk z częstochowskiego pododdziału prewencji.

Celem marszobiegu było podnoszenie sprawności fizycznej, promowanie, poprzez wysiłek fizyczny, zdrowia i aktywnego wypoczynku oraz integracja środowiska służb mundurowych. Organizatorem był Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie, przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Częstochowy, Starosty Częstochowskiego, Zarządów Wojewódzkiego i Terenowego NSZZ Policjantów w Katowicach i Częstochowie oraz IPA Częstochowa (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji).

Licząca 9800 metrów trasa marszobiegu prowadziła szlakiem turystycznym Częstochowa Mirów – Przeprośna Górka, malowniczą doliną Warty do tarasu widokowego przy ul. Złotej w Częstochowie.

W zawodach udział wzięli śląscy policjanci, strażacy, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawy, a także uczniowie Gimnazjum w Piasku w powiecie częstochowskim i klasy policyjnej w Żorach. Łącznie na starcie stanęło 78 zawodników. Ponadto do klasyfikacji drużynowej zgłoszono reprezentacje pododdziałów prewencji policji w Częstochowie i Bielsku-Białej, komendy wojewódzkiej w Katowicach, komend miejskich w Częstochowie, Katowicach i Żorach oraz reprezentację Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Najlepszym uczestnikiem V marszobiegu okazał się post. Dawid Szewczyk z SPPP w Częstochowie który pokonał trasę w czasie 0:43:52, wyprzedził mł. asp. Janusza Miketę również z SPPP w Częstochowie – 0:43:58 oraz trzeciego na mecie kadeta Sebastiana Machnickiego z CS PSP w Częstochowie – 0:46:28. Zwycięzca otrzymał puchar, który w imieniu Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wręczył Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie mł.insp. Dariusz Kondas.

Ponadto wyróżniono najlepsze zawodniczki, najlepsze drużyny, najstarszego uczestnika marszobiegu oraz uhonorowano uczniów Gimnazjum w Piasku oraz najlepszego ucznia z klasy policyjnej w Żorach. Puchary oraz skromne upominki wręczali przedstawiciele Urzędu Miasta w Częstochowie, Starostwa Powiatowego w Częstochowie, oraz przewodniczący policyjnych związków zawodowych.

Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkową maskotkę z biegu, ponadto do dyspozycji były napoje chłodzące i serwowana z kuchni polowej grochówka.

Wyniki z marszobiegu są dostępne na stronie  http://www.wynikionline.pl

(KWP Katowice / tk)

Powrót na górę strony